פרגולת עץ חיצונית היא אחד הפתרונות האסתטיים והעיצוביים הנעימים ביותר לעין, שהופך מרפסת רגילה לחגיגה של ממש. מלבד ההצללה בקיץ וההגנה מפני גשם בחורף, הפרגולה עשויה לתת מענה לשימושים פרקטיים נוספים, בעיקר אם מייעדים אותה לאירוח ומתכוונים לבלות בצלה זמן רב.

פתרונות אחסון בפרגולה

דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם מארחים חברים, מתכננים ליהנות מערב שקט ונעים בחברת האהובים עליכם, אך מוצאים את עצמכם מתרוצצים הלוך ושוב בין המטבח למרפסת. פעם בכדי להוסיף צלחת לשולחן, פעם אחרת על מנת לחפש מזלג אבוד או לשדך בין כף הגשה נשכחת לקערת סלט. מה שהיה אמור להיות ערב נינוח הופך למסלול מתיש ומייגע. בעת תכנון הפרגולה, ניתן לחסוך זאת בתכנון מראש של נישות להנחת צלחות, כוסות וציוד נוסף. הנישות ימוקמו באזור מוגדר בעל סגירה הרמטית וגישה נוחה, ויאפשרו שליפה קלה בכל עת בה תזדקקו לכליםIMG_8298 או לציוד נוסף.

גינה פורחת

כשמתכננים את בניית הפרגולה, ניתן לעצב אותה כך שיהיו בה מדפים היכולים לשמש להצבת עציצים ולצמחים מטפסים, מה שיתרום לתחושת החמימות במקום. השילוב של העץ הרך עם הצמחים השונים משווה למתחם הפרגולה מראה מזמין, טבעי ונעים.

סגירת הפרגולה לסוכה

על פי ההלכה, סוכה כשרה למהדרין היא סוכה שצריכים להתקיים בה התנאים הבאים: צריכות להיות לה לפחות שלוש דפנות יציבות ועמידות בפני רוחות, והסכך שלה מונח על גבי קורות עץ שאינן צפופות, אלא כאלו שניתן לראות דרכן את השמיים ואת הכוכבים. לכן, הפיכת הפרגולה לסוכה היא פתרון מתבקש. המבנה הבסיסי קיים במשך כל  השנה, וכל שיש לעשות בכדי להפוך את הפרגולה לסוכה הוא למתוח בדים בין עמודי הפרגולה ולהניח סכך כשר מעליה. מדובר פתרון אסתטי ונוח במיוחד, החוסך זמן רב ומאמץ מיותר ומאפשר לכם לארח בנוחות חברים ומשפחה בחג הסוכות.

פתרון נוח לכל מטרה

בעת תכנון בניית הפרגולה, עולה בדמיוננו הפוטנציאל הטמון בה. הפרגולה היא פתרון נהדר לחגיגות יום הולדת, לארוחות שישי משפחתיות ונעימות או לחלל פתוח בו אפשר לתלות ערסל ולקרוא ספר באווירה טבעית ונעימה. אין צורך ללכלך את הבית או לארח בצפיפות – הפרגולה מאפשרת אירוח מרווח ונוח (בהתאמה לשטח, כמובן). בחורף, ניתן לקרות את הפרגולה ולהפכה לאטומה. באופן זה אנחנו משמישים את הפרגולה גם בחורף ויכולים לערוך בה חגיגות שעד כה התאפשרו רק בקיץ, כמו על האש עם אורחים אהובים.

בתכנון נכון ועם חשיבה על מגוון הצרכים שהפרגולה יכולה לענות עליהם, תוכלו ליהנות ממתחם נעים, נוח ופרקטי במיוחד.