רגע לפני שתבחרו את חיפוי העץ לקירות הפנימיים של הבית – כל מה שצריך לדעת על חיפוי מעץ: אילו סוגים של חיפויים מעץ קיימים, מה ההבדלים ביניהם ואיך בוחרים חיפוי עץ מתאים?

הטרנד של חיפויי עץ לקירות הפנימיים של הבית החל בישראל לפני שנים רבות, ועם הזמן האלמנט העיצובי עתיר היתרונות הזה הולך ומתעצם. עוד ועוד ישראלים מבינים את היתרונות של חיפוי מעץ ובוחרים ליהנות מהאפשרות לשדרג את מראה הבית וליצור אוירה של יוקרה, חמימות ואלגנטיות בקלות ובמהירות.

חיפויים מעץ – עיצוב עתיר יתרונות

האופציה של עיצוב הבית בעזרת חיפויים מעץ פופולרית ברחבי העולם כבר שנים רבות בזכות יתרונות רבים: מגוון אפשרויות עיצוביות שיכולות לתרום לכל סגנון ואוירה, תהליך התקנה מהיר ביותר, צמצום הפגיעה בסביבה ומחירים הוגנים.

מגוון סוגים של חיפויים מעץ

ישנם מספר סוגים של חיפויי עץ – ניתן לבחור כמעט בכל עץ שישמש לחיפוי הקירות, כשההבדל בין חיפויי העץ השונים הוא בסוג העץ: לכל סוג עץ מראה, מאפיינים ומחיר שונה. חיפויים מעץ מהסוגים הפופולריים ביותר הם חיפוי עץ סידר, חיפוי עץ אלון, חיפוי עץ אורן וחיפוי עץ איפאה.

איך בוחרים חיפויים מעץ?

עם מגוון כה רחב של חיפויים מעץ, מלאכת בחירת העץ המתאים לחיפוי איננה פשוטה. כדי להקל את הבחירה ראוי לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

  • מיקום החיפוי – כיום נהוג לחפות בעיקר קירות פנימיים, אך ניתן לחפות גם תקרות, קירות חיצוניים, מעקות, שערים וגדרות. המיקום משפיע על בחירת העץ וכשהחיפוי הוא בחוץ וחשוף לגשם ולשמש, רצוי לבחור עץ עמיד במיוחד.
  • עיצוב – אחרי הכל, חיפויים מעץ הם בעיקר אלמנטים עיצוביים המשמשים לשדרוג מראה הבית. לכן בעת בחירת העץ לחיפוי יש להתחשב בקו העיצובי הכולל של הבית ולבחור את הצבע, את הסגנון, את המראה ואת המרקם שישתלבו במראה הכולל ושיתרמו לאווירה הרצויה. הבחירה בחיפוי עץ מסוים משפיעה על המראה הכולל. בעזרת חיפויי עץ ניתן ליצור מראה אורבני, למשל בעזרת חיפוי עץ מרועף, או תוך שימוש בעצי פירוק של סירות דיג. מראה מיוחד יותר יתקבל בעזרת חיפוי עץ בצבעים שונים – מה שיתרום למראה אמנותי. את המראה הקלאסי תוכלו ליצור בעזרת עץ אלון טבעי שמגיע בצבעים שונים וניתן למקמו כבריקים או כפרקט.
  • מחיר – מגוון סוגי חיפויי העץ משמעותו גם מגוון מחירים – אין ברירה, עליכם לתת את הדעת גם על ההוצאות הכרוכות בעניין, ולהתאים את בחירתכם לתקציב שייעדתם למטרה זו.