חצר הבית יכולה להיות החלל הכי מהנה בביתכם. אויר צח, צמחיה צבעונית, מרחב בו אפשר לנוח, להתרווח, להתרוצץ ולארח. חלל חיצוני משדרג את מראה הבית ותורם לחיי המשפחה ולאיכות החיים – תרומה שרק משתבחת כשמדובר בחצר מטופחת. האמצעי המרכזי לשדרוג החצר הוא ריהוט גן. איך תבחרו רהיטי גן מתאימים?

ריהוט גן הוא שם כולל להרבה מאד אפשרויות עיצוביות של החצר, כשהוא כולל מערכות ישיבה, שולחנות, נדנדות, פינות אוכל, ערסלים, מיטות שיזוף ועוד. המגוון הגדול עשוי להיות מבלבל וכדאי לבחור רהיטי גן באופן יעיל ומדויק.

איך בוחרים רהיטי גן?

רהיטי גן

בעת בחירת ריהוט גן לקחת בחשבון כמה שיקולים שיהפכו את הבחירה למשתלמת ולנכונה עבורכם:

  1. איכות – יש לפסול מראש את הרהיטים הזולים שלא ישרדו את התנאים בחוץ ויהפכו בלתי שמישים עקב חשיפה לשמש, לגשם, לאבק וללכלוך. רהיט גן מושלם הוא בראש ובראשונה רהיט גן איכותי. ישנם חומרים שונים לרהיטי גן: אלומיניום, ראטן, מתכת או עץ. לכל חומר יתרונות וחסרונות ויש להתחשב בהם.
  2. צרכים – בחרו רהיט גן שיענה על הצרכים שלכם. כך, למשל, אם אתם נוהגים לארח הרבה אנשים בחרו שולחן אוכל גדול. אם יש בבית הרבה ילדים, בחרו רהיט גן קל לניקוי, ללא ריפודים או עם ריפודים כהים מטשטשי כתמים וכביסים. אם אתם נוטים לקרוא ולהשתזף בחצר, אל תוותרו על כסאות שיזוף ואם הפעילות בחצר דינמית – בחרו ריהוט קל ונייד.
  3. פונקציונליות – מובן שעיצוב הרהיט, מראהו ויופיו ישפיעו בעת בחירת רהיט גן מושלם, אבל שימו דגש גם על הפן השימושי שלו. הרבה מאד רהיטי גן הופכים לפסלים נעדרי שימוש בחצרות, רק משום שנבחרו רק בשל יופיים.
  4. עיצוב – בחרו רהיט גן שישתלב בחצר ובבית. התייחסו אל הבית כאל מרחב עיצובי אחיד, המשיכו את הקו העיצובי של הבית גם בעת עיצוב החצר ואפשרו לשני החללים להתכתב ולהשלים זה את זה.
  1. תנאים סביבתיים – בעת בחירת ריהוט גן יש לקחת בחשבון את התנאים בשטח: גודל החלל (לחצר קטנה למשל לא יתאימו מיטות שיזוף ומערכת ישיבה נרחבת וגדולה), מצב הרצפה – ברצפת הגינה לעתים יש שיפועים, מהמורות ובורות, הבדלי גובה של הקרקע וכיוצא באלה. כל אלה ימנעו מיקום של רהיטים בזווית מסוימת ויכתיבו בחירה של רהיטים בגודל ובעיצוב מסוימים. חשיפה לשמש וצל – גם נתון זה ישפיע על בחירת רהיטי הגינה, כשעליכם לבחור רהיט גן שיוכל להשתלב באופן מיטבי בחלל למרות האילוצים השונים.
  2. מיקום הרהיטים – יש לבחור רהיטי גן בהתחשב בחלל הנתון ולתכנן מראש היכן ימוקם כל דבר. לצד רהיטי הגן ימוקמו גם חפצי נוי, שמשיה, גרילר וכדומה. יש לבחון היטב כיצד כל אחד מאלה ימוקמו בחלל בהתחשב בכל המגבלות שלו, באופן שיאפשר ניצול מיטבי של השטח ושל יתרונותיו ויתגבר על חסרונותיו.