טכנולוגיית המחשב אינה מפסיקה להתפתח, ובכל תחום נוכל למצוא חידושים ושיפורים חדשות לבקרים. אחד העזרים היעילים למתכנני הבנייה הוא הדמיות ממוחשבות לפני תוספות ושינויים. מהן הדמיות ממוחשבות, ולמה זה כדאי לנו? על כך – במאמר הבא.

מהי הדמיה ממוחשבת?

הדמיה ממוחשבת היא טכניקה, בעזרתה ניתן לייצר דגם תלת ממדי על צג המחשב, שהצופה יכול להתרשם ממנו כאילו היה קיים במציאות. הדמיה ממוחשבת מיושמת בתחומים רבים: בפרסום, ברפואה, בבנייה

הדמיה ממוחשבת

הדמיה ממוחשבת

ועוד.

הדמיה ממוחשבת בתחום הבנייה 

בתחום הבנייה, הדמיות ממוחשבות השתכללו עד כי כך, שניתן להיווכח בהבדלים של ברק ושל גוון הנובעים מהטקסטורה, מהצבע ומתכונות נוספות של חומרי הגלם בהם ישתמשו בבנייה. כמו כן, נושא התאורה מקבל ביטוי והדגמה מוחשיים בהדמיה הממוחשבת, כך שתוכלו לראות כיצד כיוון הבנייה ומיקומה משפיעים על אור השמש הנכנס לבית, וכן כיצד מיקום גופי תאורה שונים בחלל ישפיע על פיזור האור והצל בחדרים. השימוש ב- הדמיות ממוחשבות בתחום הבנייה מאפשר למתכנן להציג בפני המזמין תמונה מוחשית וריאליסטית של המבנה המתוכנן. כך המזמין יכול להתרשם מזוויות שונות של המבנה, מהחומרים מהם תבוצע הבנייה, מן התאורה המתקבלת ועוד. בעזרת הדמיות ממוחשבות ניתן להתאים את התכניות בצורה מקסימאלית לרצונות ולצרכים של בני הבית.

תוספות ושיפוצים בעזרת הדמיות ממוחשבות

כאשר אנו מבצעים שיפוצים או תוספות בנייה לבית קיים, אנו מרוכזים בשינויים העתידיים, ולא תמיד נתפנה לשאול את עצמנו כיצד השינויים ישפיעו על מראהו הכללי של הבית ועל תפקודו. הדמיה ממוחשבת מאפשרת לך לראות בדיוק כיצד ישנה השיפוץ את ביתך, כיצד יראה הבית עם התוספת אותה אתה מתכנן, או כיצד תשתלב במראה הבית פרגולת עץ חדשה. הדמיות ממוחשבות מאפשרת לנו לבחון את ההשפעה של התוספות ואת התוצאה האמתית, ולבצע שינויים והתאמות במידת הצורך בהדמיה ממוחשבת ולא לעשות את הטעויות על ביתכם בפועל.

הדמיה ממוחשבת – כל אחד יכול לראות

בעבר, תכניות בנייה שורטטו על נייר, ובני המזל מביננו שמסוגלים לבצע בדמיונם את ההמרה הנדרשת, יכלו לראות בעיני רוחם את התוצאה שתתקבל במציאות תלת ממדית. מי שלא ניחן ביכולת ההמרה הזו, נאלץ להתבונן בשרטוטים בלי יכולת אמתית לשוות להם נפח ריאליסטי. אמנם, בימים עברו ניתן היה לקבל דגם פיזי של הבניין, אך זה נעשה רק במקרים מיוחדים. הדמיה ממוחשבת מאפשרת לכל אחד לקבל

הדמיות ממוחשבות

הדמיות ממוחשבות

הצצה ריאלית לשינויי הבנייה אותם הוא מתכנן ובקנה מידה נכון. כמו כן, שלא כמו בדגם בנוי, האפשרות לבצע שינויים בהדמיה ממוחשבת היא מיידית ונגישה.

ללכת על בטוח באמצעות הדמיה ממוחשבת

בית הוא המקום המאחד את בני המשפחה ומאפשר מנוחה, ביטחון, חברותא ורגיעה. אם הגעתם להחלטה שיש צורך בשיפוץ או בתוספת, כדאי שתעשו כל שביכולתכם על מנת שהתוספת אכן תשפר את איכות חייהם של בני הבית. הדמיה ממוחשבת של השינוי תעניק לכם את האפשרות לבחון כל פרט ולבצע תיקונים בתכניות במידת הצורך, טרם התחלת הבנייה. כך תחסכו עוגמה מיותרת וגם הוצאות כספיות על תיקונים בדיעבד, ותבטיחו התאמה מקסימאלית של השינוי לצרכיכם ועל פי רצונכם.

הדמיות ממוחשבות מעניקות ביטוי עצמי ללקוח

כאשר משתמשים בשלב התכנון ב- הדמיות ממוחשבות יכולת ההשפעה של המזמין גדולה יותר מכיוון שהוא אינו צריך להסתמך על מה שרואה בדמיונו המתכנן אלא יכול לראות את תוצאות העבודה עוד לפני שנעשתה ולקחת חלק פעיל יותר או פחות ,כל אחד לפי דעתו ולייצר השפעה אמיתית על התוצר אותו ירצה לקבל בסוף העבודה.