בניית דקים עץ לגינה הפרטית

דק מעץ הפכו לחלק משמעותי בעיצוב הבית והחצר בפרט, כאשר אנו עדים ליותר ויותר בתים, בין אם מדובר על דירות ובין אם מדובר על בתים פרטיים בהם מוסיפים את האלמנט של דק מעוצב. בדירות פנטהוז או דופלקס אנו נראה את הדק מותקן במרפסת הבית או לעיתים על גג הבית, בעוד שבבתים פרטיים הדק לרוב מותקן במבואות הכניסה או בחצר הבית.

אדריכלים ומעצבי פנים בוחרים לעשות שימוש באלמנט של הדק היות והוא מוסיף רובד עיצובי מיוחד שיכול להשתלב בכל דירה, בית או חצר תודות למגוון העיצובים הרחב שממנו נוכל לבחור את הדק שלנו, בין דק מעץאם מדובר על קורות בטקסטורות שונות עם אפשרויות צביעה מגוונות.

היתרונות של דק מעץ

מעל לכל כמו שכבר ציינו, כאשר אנו מתקינים דק עץ במקום כלשהו ברחבי הבית או בחצר אנחנו מוסיפים לחלל עומק עיצובי, כאשר אם הדק מותקן בגינה למשל הוא משתלב בהרמוניה גם עם שאר פריטי החצר הן מבחינת הרהיטים והן מבחינת הגינה. מעבר ליתרון העיצובי של הדק, הוא גם נוח ופרקטי היות ועל הדק כדאי למקם שולחן וכסאות לאירוח או לישיבה בשעות הפנאי לצד כוס קפה, דבר שקצת קשה לעשות על הדשא היות והוא אינו משטח מפולס. הדק יכול להיות שימושי למבוגרים ולילדים כאחד.

אז למה כדאי לבנות בגינה פרטית דק מעץ?

בשונה מדשא למשל, משטח עץ כמו דק אינו זקוק לטיפול יום יומי, תחזוקה אינטנסיבית ולהשקייה כך שמצד אחד אנו חוסכים בטווח הארוך בעלויות של תחזוקה, גינון וטיפוח ומצד שני חוסכים במים. בנוסף, אם בכל זאת נחליט בשלב כזה או אחר כי אנו רוצים לחזור לדשא שהיה קודם במקום הדק, ניתן בקלות רבה להסיר את הדק ולהחזיר את משטחי הדשא לגינה, אבל כלל לא בטוח שתרצו לעשות זאת ברגע שתתקינו דק בגינה. מדובר בפתרון פרקטי, עיצובי ומרשים המשדרג את הבית שלנו בכמה רמות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *